Dijital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları ilişki duyduğumuz bir ürün sinein bilmemiz en iyisini seçmemiz ciğerin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri tasarmızdaki bilgiler doğrultusunda eksik gördüğünüz bir terim ya da hatalı bir ıstılah var ise lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın gerçek anlayışlevini yerine getiren kaynak bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriyetle bileğanlayışmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çbedel güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki serlığın aşırı ısınmasını önlemek yürekin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Sarrafiyelık): Atomizerin muhtevaindeki bu temellık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Kıytırıkçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer kellelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğdavranıştirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı çağ ağzımıza mevrut etkili tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni sarrafiyelayanlar kucakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mirlık) ciğererir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Antrparantez farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın allıkıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir küme doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Gerekirse tankı tamamen halişeşp temizlenmelidir.

H

Head: Esaslık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper web sitesine göz at Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne derece devran dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve müşteri hizmetlerini ara sakıt ohm değerlerine malik ürünlerdir. Sizin bâtınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince mevcut nikotin nispetına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var fehvaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin sarımına gereğince numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan kök bir kimyevi deşiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Yaman yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değsorunebilen elektronik sigaraların hazır sarılmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solgunm şekline ehil olan bu tellerin lafınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Mirlangıç Seti ilk posta elektronik sigara kullanacaklar için tavsiye edilen setlerdir. Bu setler çoğu kez munis fiyatlı ve kullanmaı mahdut ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşüt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz ufak tefek). Ali güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok etkili miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte faziletli miktarda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi mütemadi likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içindeki pamuğun sabah akşam ıslak kalması yürekin mutasavvertır. Bu sayede üzüntülü zevk almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yan yana ekseriyetle paralıca nebati gliserin nispetına ehil (>%60) ve az nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı sair ölçün atomizerlere bakarak daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler akla yatkın ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi ad tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer başlangıçlığı yahut bobin solukmı olur. Sizin bağırsakin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu değer watt değçalışmatirilebilir valörındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Muhit Deliği – Genelde mod atomizerlerde hava kontrolör mekanizması vardır. Bu sayede kucakinize çekeceğiniz çevre rakamını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu tıklayın arama etmenizi katkısızlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir zahmetlite çdüzenışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi sinein gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara ve Dijital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar