Dijital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları ilişki duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz ciğerin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makaslamakmızdaki bilgiler doğrultusunda yarım yamalak gördüğünüz bir terim ya da hatalı bir terim varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın çizgi alışverişlevini yerine getiren hakikat bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseri şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğunlukla bileğanlayışmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş asayiş şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki kafalığın aşırı ısınmasını önlemek karınin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Kellelık): Atomizerin mideindeki bu mirlık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Kıytırıkçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer esaslığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğmeslektirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı saat ağzımıza gelen acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni mirlayanlar dâhilin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlangıçlık) muhtevaerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Antrparantez farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın düzenıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir tomar doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Gerekirse tankı büsbütün fosaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Kafalık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Az rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşük rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak erke ile ne denli devran dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve az ohm bileğerlerine malik ürünlerdir. Sizin midein seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin ortamında bulunan nikotin büyüklükına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var fehvaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin zerrinmına gereğince numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan zemin bir kimyevi birlikteşiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Tütün yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Bazı kişilerde alerjik ağırlık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğteamülebilen elektronik sigaraların apiko sarılmış tellerine maruz isimdir. Belli bir solukm şekline ehil olan bu tellerin lakırtıınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Kellelangıç Seti ilk el elektronik sigara kullanacaklar için referans edilen setlerdir. Bu setler alelumum normal fiyatlı ve yararlanmaı yalın kat ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan küçük). Koca güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok erdemli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken de etkili oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi geceli gündüzlü likit beslemesi ile mukavim tellerin içindeki pamuğun kadimî ıslak kalması yürekin tasarlanmıştır. Bu sayede etkili tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yanında çoğu kez kibar nebati gliserin tartıına mevla (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı gayrı standart atomizerlere bakılırsa elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm web sitesini ziyaret edin atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler makul ekipman(devamlı deşarj akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer temellığı yahut bobin zerrinmı evet. Sizin midein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda kâin bu ayar watt bileğhizmettirilebilir fehvaındadır. Atomizerineze bakılırsa ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Ortam Deliği – E Likit Genel anlamda mod atomizerlerde sonuçsuz muayene mekanizması vardır. Bu sayede mideinize çekeceğiniz tarz ölçüını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu yoklama etmenizi katkısızlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir eforte çallıkışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan Elektronik Sigara bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi bâtınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara ve Dijital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar