Dijital Sigara veyahut Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları ilgi duyduğumuz bir ürün karınin bilmemiz en iyisini seçmemiz için yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri kırmızdaki bilgiler doğrultusunda yarım yamalak görmüş olduğunüz bir fehva ya da hatalı bir fehva varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbirliıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın zemin işlemlevini adına getiren mahiyet bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar umumiyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğu kez değalışverişmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit emniyet şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki temellığın aşırı ısınmasını önlemek sinein sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mirlık): Atomizerin derunindeki bu esaslık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Yalın katçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer serlığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değmaslahattirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı saat ağzımıza gelen dertli tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni çıbanlayanlar dâhilin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( serlık) içerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın kırmızııp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin aşkın doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Gerekirse tankı baştan aşağı zifosaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Esaslık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Düşük rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne kadar bugün dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. şiddetli batarya ve düşük ohm değerlerine mevla ürünlerdir. Sizin derunin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince mevcut nikotin nispetına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var fehvaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solukmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan çizgi bir kimyevi deşiktir. Sigaranın tütünında burada da bulunur. Tütün yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik yardım yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değmedarımaişetebilen elektronik sigaraların apiko soluklmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solgunm şekline malik olan bu tellerin lakırtıınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Sarrafiyelangıç Seti ilk E Sigara yol elektronik sigara kullanacaklar için salık edilen setlerdir. Bu setler ekseriyetle yakışır fiyatlı ve yararlanmaı basit ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha bayağı). Faziletli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok güçlü miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte erdemli oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi ötümlü likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun daima ıslak kalması bağırsakin mutasavvertır. Bu sayede göyük lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile bile çoğu kez zengin nebati gliserin tahminına iye (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı özge standart atomizerlere nazaran elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler yakışır ekipman(devamlı deşarj akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel isim tanktır. Likit tanklarının içinde burada atomizer serlığı yahut bobin solgunmı olabilir. Sizin muhtevain seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu değer watt değişlemtirilebilir fehvaındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Albeni Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde durum arama mekanizması vardır. Bu sayede sineinize çekeceğiniz keyif miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu denetleme etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir sarpte çaldatmaışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi muhtevain gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara veyahut Dijital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar