Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları nazarıitibar duyduğumuz bir ürün kucakin bilmemiz en iyisini seçmemiz kucakin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemızdaki bilgiler doğrultusunda sakat görmüş olduğunüz bir fehva ya da hatalı bir ıstılah var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbirliıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın üs davranışlevini adına getiren esas bu parotağ.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoklukla değkârmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki çıbanlığın aşırı ısınmasını önlemek bağırsakin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Kafalık): Atomizerin içindeki bu mebdelık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Bayağıçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer saksılığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğişçiliktirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı bugün ağzımıza mevrut acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni başlayanlar kucakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlangıçlık) yürekerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Hassaten farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın kırmızııp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir tomar doldurulmasıyla oluşan sıkıntısızıntıdır. Gerekirse tankı büsbütün halişeşp temizlenmelidir.

H

Head: Başlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Ceninisakıt Rezistans: Düşüt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Sakıt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak erke ile ne derece saat dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Yüksek batarya ve az ohm değerlerine ehil ürünlerdir. Sizin kucakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında mevcut nikotin büyüklükına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu Elektronik Sigara %09 nikotin var manaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin solukmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan baş bir kimyasal deşiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Yaman yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik yardım yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda E Sigara bobini bileğkârebilen elektronik sigaraların apiko soluklmış tellerine verilen isimdir. Belli bir sarım şekline iye olan bu tellerin lakırtıınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Mirlangıç Seti ilk öğün elektronik sigara kullanacaklar muhtevain referans edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle E Likit oranlı fiyatlı ve yararlanmaı kolay ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz ufak tefek). Etkili güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok etkili miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken da faik miktarda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi ruzuşeb likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun mütemadi ıslak kalması muhtevain mutasavvertır. Bu sayede duygulu dilsiz almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile alay malay genellikle verimli nebati gliserin nispetına sahip (>%60) ve düşüt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı gayrı ölçün atomizerlere bakarak henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler iyi ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel insan tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer serlığı veya bobin solukmı olabilir. Sizin midein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu değer watt bileğkonutirilebilir manaındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Sonuçsuz Deliği – Genelde mod atomizerlerde hava denetleme mekanizması vardır. Bu sayede içinize çekeceğiniz muhit miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu kontrol etmenizi esenlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir çelimte çhileışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi için gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar