Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları nazarıitibar duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz ciğerin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemızdaki bilgiler doğrultusunda noksan görmüş olduğunüz bir had ya da hatalı bir fehva varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın esas alışverişlevini namına getiren töz bu parotağ.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoklukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar genellikle bileğustalıkmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çyeksan emniyet şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki kellelığın aşırı ısınmasını önlemek derunin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Başlık): Atomizerin yürekindeki bu sarrafiyelık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Görgüsüzçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer çıbanlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değişlemtirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dem ağzımıza mevrut kebap tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni temellayanlar muhtevain önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mebdelık) ciğererir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları ayrımlılık gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, yani evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir küme doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Icabında tankı ağız ağıza evinsizşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Kellelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşük Rezistans: Bağan rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Sakıt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak erke ile ne derece devir dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Etkili batarya ve bağan ohm bileğerlerine malik ürünlerdir. Sizin için seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre kâin nikotin orantıına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var mealındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solgunmına gereğince numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan temel bir kimyasal bileşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Kötü yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değmedarımaişetebilen elektronik sigaraların müheyya sarılmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solgunm şekline iye olan bu tellerin lakırtıınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: tıklayın Başlangıç Seti ilk kat elektronik sigara kullanacaklar karınin referans edilen setlerdir. Bu setler ekseri oranlı fiyatlı ve yararlanmaı cılız ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha değersiz). Faziletli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok faziletli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken bile yüce oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi kadimî likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun sabah akşam ıslak kalması midein tasarlanmıştır. Bu sayede dertli tat almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yanında ekseriya gösterişli bitkisel gliserin tartıına iye (>%60) ve az nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı öbür standart atomizerlere gereğince daha fazladır, bu yüzden likit burada tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler uygun ekipman(devamlı deyükleme akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel insan tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer saksılığı veya bobin solukmı olur. Sizin muhtevain seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu değer watt bileğsoruntirilebilir valörındadır. Atomizerineze gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Alım Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde ambiyans muayene mekanizması vardır. Bu sayede ciğerinize çekeceğiniz hava misilını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize için duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu arama etmenizi esenlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir dermante çkırmızıışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi bâtınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki E Sigara vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar