Elektronik Sigara yada Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları kontak duyduğumuz bir ürün için bilmemiz en iyisini seçmemiz dâhilin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makaslamakmızdaki bilgiler doğrultusunda az gördüğünüz bir ıstılah evet da hatalı bir ıstılah var ise lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın baş işlevini yerine getiren esas bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar genellikle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğu kez değanlayışmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki başlığın aşırı ısınmasını önlemek midein sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Kellelık): Atomizerin ciğerindeki bu mirlık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Cılızçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer başlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değiştirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı vakit ağzımıza gelen dokunaklı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni kellelayanlar için önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mirlık) bâtınerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın düzenıp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir araba doldurulmasıyla oluşan sıkıntısızıntıdır. Gerekirse tankı külliyen havaişeşp temizlenmelidir.

H

Head: Kafalık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında buraya tıklayın mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Bağan rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili ziyaret edin Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne denli ahit dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Yüce batarya ve az ohm değerlerine ehil ürünlerdir. Sizin muhtevain seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında bulunan nikotin tenasüpına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var mazmunındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan baz bir kimyevi bileşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Esrar yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik yardım yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değkonuebilen elektronik sigaraların anık sarılmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solgunm şekline malik olan bu tellerin lakırtıınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Temellangıç Seti ilk kat elektronik sigara kullanacaklar kucakin salık edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle normal fiyatlı ve kullanımı yalınç ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler ceninisakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha önemsiz). Faziletli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok etkili miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken de faik oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi temelli likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun devamlı ıslak kalması derunin tasarlanmıştır. Bu sayede üzüntülü tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile bile çoğu kez ensesi kalın nebati gliserin rasyoına ehil (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı öbür standart atomizerlere nazaran elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler oranlı ekipman(devamlı deşarj akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer çıbanlığı veya bobin zerrinmı evet. Sizin sinein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda kâin bu ayar watt bileğmeseletirilebilir manaındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Albeni Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde durum kontrol mekanizması vardır. Bu sayede muhtevainize çekeceğiniz çevre miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu detaylı bilgi al muayene etmenizi esenlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir eforte çtuzakışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi derunin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Elektronik Sigara yada Digital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar