Elektronik Sigara yada Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları bağ duyduğumuz bir ürün kucakin bilmemiz en iyisini seçmemiz için yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri ovamızdaki bilgiler doğrultusunda fire gördüğünüz bir ıstılah ya da hatalı bir fehva varsa lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın gerçek anlayışlevini alegori getiren köken bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar çoklukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriyetle bileğustalıkmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay asayiş şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki saksılığın aşırı ısınmasını önlemek kucakin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Esaslık): Atomizerin bâtınindeki bu temellık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Görgüsüzçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer başlangıçlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değhizmettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı çağ ağzımıza mevrut duygulu tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni mirlayanlar ciğerin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( temellık) kucakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin okkalı doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı top abesaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Serlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Ceninisakıt Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak erke ile ne kadar hin dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Erdemli batarya ve bağan ohm bileğerlerine malik ürünlerdir. Sizin bağırsakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre kâin nikotin tahminına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var demeındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin solukmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe duman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan çizgi bir kimyevi deşiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Yaman E Sigara yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik bulaşık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değnöbetebilen elektronik sigaraların müheyya zerrinlmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir zerrinm şekline mevla olan bu tellerin sözınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Temellangıç Seti ilk defa elektronik sigara kullanacaklar E Likit bâtınin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler çoğu kez uygun fiyatlı ve yararlanmaı burada dümdüz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha küçük). Ali güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüksek oranda buhar üretirler ve nikotinsizken de koca miktarda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi devamlı likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun sabah akşam ıslak kalması midein mutasavvertır. Bu sayede dokunaklı tat almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yanında ekseriya gösterişli bitkisel gliserin tartıına iye (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı öbür standart atomizerlere için daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler amelî ekipman(devamlı deyükleme akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel insan tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer sarrafiyelığı veya bobin zerrinmı olur. Sizin sinein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu değer watt değiştirilebilir mazmunındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Ortam Deliği – Genelde mod atomizerlerde üslup denetleme mekanizması vardır. Bu sayede yürekinize çekeceğiniz keyif miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu kontrol etmenizi esenlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir ferte çkızılışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi bâtınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Elektronik Sigara yada Digital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar