Elektronik Sigara yada Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları nispet duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz için yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri ovamızdaki bilgiler doğrultusunda nakıs gördüğünüz bir had ya da hatalı bir terim var ise lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın yapı taşı alışverişlevini namına getiren töz bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseriya şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğu kez bileğteamülmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çmüsavi güvenlik şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki kellelığın aşırı ısınmasını önlemek bâtınin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Esaslık): Atomizerin yürekindeki bu mebdelık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Cılızçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer sarrafiyelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğteamültirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı saat ağzımıza mevrut göynük tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni kafalayanlar bâtınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlık) muhtevaerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın kırmızııp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin şu denli doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Icabında tankı büsbütün tıntınaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Temellık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın E Likit gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne denli çağ dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Etkili batarya ve ceninisakıt ohm değerlerine malik ürünlerdir. Sizin derunin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince bulunan nikotin oranına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var valörındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, burada 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına gereğince numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): web sitesini ziyaret edin Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan baş bir kimyasal daşiktir. Sigaranın kötüında da bulunur. Tütün yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değhizmetebilen elektronik sigaraların anık solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belli bir sarım şekline sahip olan bu tellerin kalınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Esaslangıç Seti ilk kez elektronik sigara kullanacaklar karınin referans edilen setlerdir. Bu setler ekseri akla yatkın fiyatlı ve kullanımı kolay ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz önemsiz). Yüce güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüce oranda buhar üretirler ve nikotinsizken da erdemli oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi sabah akşam likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun ötümlü ıslak kalması karınin tasarlanmıştır. Bu sayede yanık zevk almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile müşterek çoklukla gani nebati gliserin orantıına sahip (>%60) ve sakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı başka ölçünlü atomizerlere bakılırsa henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler yönlü ekipman(devamlı deşarj hareketı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi isim tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer kafalığı yahut bobin solgunmı evet. Sizin dâhilin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda kâin bu derece watt değalışveriştirilebilir mazmunındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Esir Deliği – Genelde mod atomizerlerde keyif kontrol mekanizması vardır. Bu sayede deruninize çekeceğiniz tarz cirimını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu kontrol etmenizi esenlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir bilekte çdüzenışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi muhtevain gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Elektronik Sigara yada Digital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar